Sonia Korus-Deka

O Mnie

Dobry psycholog - Sonia Korus

Nazywam się Sonia Korus – Deka, jestem psychologiem i psychoterapeutą. Pięcioletnie studia psychologiczne ze specjalnością psychologia kliniczna człowieka dorosłego ukończyłam na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyłam także specjalistyczne szkolenie w dziedzinie psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, uzyskując tym samym uprawnienia stosowne do prowadzenia psychoterapii.
Ukończyłam również studia podyplomowe w zakresie interwencji kryzysowej oraz uzyskałam certyfikat terapeuty środowiskowego.

Doświadczenie zawodowe w zakresie psychologii klinicznej i psychoterapii zdobywałam pracując w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Nerwic NZOZ Feniks, Zespole Leczenia Środowiskowego, Ośrodku Wsparcia dla Kobiet w Zabrzu oraz Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Centrum Psychiatrii w Katowicach.
Prowadzeniem Psychoterapii zajmuję się od 10 lat. Obecnie pracuję w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym i Poradni Zdrowia Psychicznego przy Centrum Psychiatrii w Katowicach. Jestem psychoterapeutą w trakcie procesu certyfikacji, spełniającym wszystkie wymogi Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Dbam o swój warsztat zawodowy poddając pracę psychoterapeutyczną regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, poszerzam także swoją wiedzę poprzez fachową literaturę oraz uczestnictwo w konferencjach naukowych.

Pracuję z osobami chorującymi psychicznie, cierpiącymi z powodu nerwic, depresji, zaburzeń osobowości, ale także z osobami zdrowymi, które znalazły się w kryzysie, mają problemy w życiu prywatnym i zawodowym lub po prostu chcą lepiej poznać siebie i rozwijać własne możliwości.
Prowadzę także specjalistyczne poradnictwo psychologiczne dla osób pracujących w zawodach szczególnie narażonych na stres takich jak ratownicy medyczni i strażacy.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów oraz Śląskiego Stowarzyszenia „Ad Vitam Dignam”. W swojej pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.