Sonia Korus-Deka

O Mnie

Dobry psycholog - Sonia Korus

Nazywam się Sonia Korus – Deka, jestem psychologiem i  certyfikowaną psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (nr cert. 273).

Ukończyłam szkolenie superwizorskie prowadzone przez warszawskie Laboratorium Psychoedukacji, gdzie szkolę się nadal, pogłębiając umiejętności superwizorskie w drodze do certyfikatu superwizora PTP.

Pięcioletnie studia psychologiczne ze specjalnością psychologia kliniczna człowieka dorosłego ukończyłam na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyłam także specjalistyczne szkolenie w dziedzinie psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, studia podyplomowe w zakresie interwencji kryzysowej, zdobyłam certyfikat terapeuty środowiskowego.

Doświadczenie zawodowe w zakresie psychologii klinicznej i psychoterapii zdobywałam pracując w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym, Zespole Leczenia Środowiskowego, Poradni Zdrowia Psychicznego, Centrum Psychiatrii w Katowicach, Poradni Leczenia Nerwic NZOZ Feniks,  Ośrodku Wsparcia dla Kobiet w Zabrzu.
Prowadzeniem Psychoterapii zajmuję się od 15 lat.
Dbam o swój warsztat zawodowy, poddając pracę psychoterapeutyczną regularnej superwizji, poszerzam także swoją wiedzę poprzez specjalistyczną literaturę oraz uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach naukowych.

Pracuję z osobami chorującymi psychicznie, cierpiącymi z powodu nerwic, depresji, zaburzeń osobowości, ale także z osobami zdrowymi, które znalazły się w kryzysie, mają problemy w życiu prywatnym i zawodowym lub po prostu chcą lepiej poznać siebie i rozwijać własne możliwości.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów oraz Śląskiego Stowarzyszenia „Ad Vitam Dignam”. W swojej pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.